9Projekt zrealizowany.

Aqua Lublin jest położony przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie i został otwarty w 2015 roku. Jest naszym największym i najbardziej prestiżowym wybudowanym obiektem. Na kompleks składa się basen olimpijski 50 metrowy, zespół rekreacyjny, towarzyszący i lodowiska. Obiekt przylega do starej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. 

Basen olimpijski wyposażony jest w ruchome dno umożliwiające regulację głębokości od 0 do 2,5m, oraz pomost pozwalający podzielić basen na dwie niecki o dł. 25m. Do basenu olimpijskiego przylegają trybuny na 2 100 osób. Na zespół sportowy składa się także stary basen dł. 25m, pełniący obecnie funkcje treningowe.

Na zespół rekreacyjny składa się szereg basenów wyposażonych w atrakcje typu huśtawki wolne, zjeżdżalnie otwarte, masaże wodne, leżanki, sztuczna rzeka i inne. Dostępne dla gości są także baseny zewnętrzne dostępne ze środka budynku. Aquapark wyposażono w dwie zjeżdżalnie rurowe o długości 76 i 116 metrów.

Część towarzysząca składa się z odnowy biologicznej, fitness, siłowni, ogrodu zimowego, oraz zespołu saun (między innymi sauna fińska z aufguss, łaźnia turecka, sauna parowa, grota lodowa).

Kryte lodowisko o wymiarach 30 x 60 m (o powierzchni 1738 m²) wyposażone w swoją trybunę widowiskową, łączy się ścianą wspólną z Aqua Lublin.  Na lodowisku można rozgrywać mecze  hokeja. Latem teren lodowiska przeznaczony jest na potrzeby Miasteczka Ruchu Drogowego (Akademia Małego Szofera) dla dzieci. 

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top