Projekt zrealizowany.

Aqua Lublin jest położony przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie i został otwarty w 2015 roku. Jest naszym największym i najbardziej prestiżowym wybudowanym obiektem. Na kompleks składa się basen olimpijski 50 metrowy, zespół rekreacyjny, towarzyszący i lodowiska. Obiekt przylega do starej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. 

Basen olimpijski wyposażony jest w ruchome dno umożliwiające regulację głębokości od 0 do 2,5m, oraz pomost pozwalający podzielić basen na dwie niecki o dł. 25m. Do basenu olimpijskiego przylegają trybuny na 2 100 osób. Na zespół sportowy składa się także stary basen dł. 25m, pełniący obecnie funkcje treningowe.

Na zespół rekreacyjny składa się szereg basenów wyposażonych w atrakcje typu huśtawki wolne, zjeżdżalnie otwarte, masaże wodne, leżanki, sztuczna rzeka i inne. Dostępne dla gości są także baseny zewnętrzne dostępne ze środka budynku. Aquapark wyposażono w dwie zjeżdżalnie rurowe o długości 76 i 116 metrów.

Część towarzysząca składa się z odnowy biologicznej, fitness, siłowni, ogrodu zimowego, oraz zespołu saun (między innymi sauna fińska z aufguss, łaźnia turecka, sauna parowa, grota lodowa).

Kryte lodowisko o wymiarach 30 x 60 m (o powierzchni 1738 m²) wyposażone w swoją trybunę widowiskową, łączy się ścianą wspólną z Aqua Lublin.  Na lodowisku można rozgrywać mecze  hokeja. Latem teren lodowiska przeznaczony jest na potrzeby Miasteczka Ruchu Drogowego (Akademia Małego Szofera) dla dzieci. 

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top