Wielofunkcyjna hala sportowo widowiskowa jest obecnie w trakcie realizacji. Teren inwestycji znajduje się w Świętochłowicach, przy Alei Parkowej. Od zachodu, za aleją Parkową znajduje się staw Skałka.
Podstawowe dane liczbowe obiektu.
Powierzchnia zabudowy – 3 440m2
Powierzchnia netto – 4 230m2
Powierzchnia całkowita – 4 6102
Wymiar hali sportowej – 20x40m (plus wybieg 2m w każdą stronę)
Kubatura – ok. 21 000m3
Data projektu – 2022
Rozpoczęcie budowy – 2023
Halę zaplanowano na planie zbliżonym do prostokąta – kształt optymalny pod kątem strat ciepła, kosztów budowy, projektowania i eksploatacji, ale pozwalający zachować schludną architekturę i przejrzystość użytkowania. Na budynek składa się kilka połączonych ze sobą brył różnej wysokości i wielkości. Budynek jest w dużej części przeszklony – na głównych fasadach systemem fasad szklanych, a w wyższej części nieprzeziernym szkłem profilowym. Szkło profilowe, poza nowoczesnym, eleganckim wyglądem i dobrym współczynnikiem izolacyjności, pozwoli doprowadzić do hali światło dzienne. Budynek nie przesłania istniejącego brodzika w okresie letnim, natomiast w okresie jesienno-zimowym przesłanianie nie ma znaczenia, gdyż brodzik i tak jest wyłączony z użytku.
Hol wejściowy, jak i cały parter, rozmieszczono na poziomie terenu, od strony alei Parkowej. Hol zaprojektowano jako dosyć przestronny, o znacznej wysokości, co przydaje reprezentacyjności. Zaprojektowano halę sportową uniwersalną. Rozmiar hali przystosowano do największego z boisk (piłki ręcznej), a następnie powiększono o 2m w każdą stronę, żeby uzyskać komfortowy „wybieg” dla zawodników, oraz dodatkowe 1,5m przy dłuższej linii boiska, gdzie można rozstawić ławki dla zawodników rezerwowych. Halę zaprojektowano w taki sposób, aby była odpowiednia dla organizowania towarzyskich imprez krajowych i międzynarodowych. Parametry techniczne płyty głównej spełniają wymogi polskich związków koszykówki, piłki siatkowej, piłki ręcznej i nożnej, zgodne z wytycznymi federacji międzynarodowych. W razie potrzeby, przewidziano możliwość podziału hali kurtynami na trzy mniejsze pomieszczenia (na przykład na potrzeby zajęć szkolnych). W jednym narożniku hali zaprojektowano ściankę wspinaczkową na całą wysokość hali. Przy dłuższej linii boiska od strony holu przewidziano trybuny: na 277 miejsc na parterze, oraz 22 miejsca na piętrze, na trybunie VIP. Ponadto z poziomu piętra, na halę będzie widok z loży spikera, prasy, organizatorów. Rozlokowanie głównej trybuny na poziomie hali sportowej zapewnia niezakłóconą widoczność każdego fragmentu boiska.
Naprzeciw trybun przewidziano możliwość rozstawienia sceny, więc obiekt przystosowany jest także do organizacji wydarzeń kulturalnych. Wówczas dodatkowe siedziska można rozstawić na samej hali. W pobliżu zespołów hali sportowej, oraz przebieralni rozlokowano pomieszczenia trenerów, sędziów, medyków, pomieszczenia odnowy i rozgrzewki.
Przewidziano trzy zespoły przebieralniowe męskie i trzy damskie, co oznacza możliwość jednoczesnego prowadzenia zajęć dla trzech oddzielnych grup (co jest zgodne z możliwością podziału hali kurtynami na trzy oddzielne zespoły). Jeden zespół przebieralniowy dla każdej z płci jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Budynek posiada zespół administracji z salą konferencyjną na 50 miejsc, oraz stanowi zaplecze technologiczne dla pobliskich basenów. Na piętrze zaprojektowano cztery sale dodatkowe na sportowe zajęcia grupowe. Posiadają one osobne wejście i przebieralnie co pozwala na ich używanie gdy główna sala jest już nieczynna.
Dach nad zespołem administracyjnym zaprojektowano jako niski, użytkowy. Na większej jego części przewidziano zielony dach, na który dostęp będzie możliwy z antresoli nad holem głównym.