Koncepcja konkursowa na aquapark który powstać miał w Rzeszowie i być jednym z największych i najatrakcyjniejszych tego typu obiektów w kraju. 

 

Powierzchnia netto Aquaparku   – 15 947 m2;

Powierzchnia zabudowy Aquaparku   – 10 250 m2;

Kubatura Aquaparku  – 120 000 m3;

Lustro wody basenów wewnętrznych – 1 722 m2

Lustro wody basenów zewnętrznych –  1 530 m2

Powierzchnia terenu opracowania – 87 200m2, w tym:

  Pow. zabudowy Aquaparku   – 10 250m2

  Pow. Biologicznie czynna – 49 020m2

  Pow. Utwardzone – 25 700m2

            w tym jezdnie, parkingi   – 10 300m2

            w tym chodniki – 15 700m2

                        w tym chodniki bosej stopy EPDM – 5 000m2

Zaprojektowano 2 wejścia do Aquaparku Zewnętrznego. Możemy wejść do Aquaparku Wewnętrznego i wyjść z niego do Aquaparku Zewnętrznego. Lecz w sezonie letnim Aquapark Zewnętrzny o pojemności kilka tysięcy osób zatamowałby wejście do Aquaparku Wewnętrznego. Dlatego zaprojektowano 2 osobne wejścia do Aquaparku Zewnętrznego: – od strony trasy i prawdopodobnego przystanku autobusowego wraz z obszernym parkingiem dla jednośladów;

–  drugie od strony parkingów samochodowych i autokarowych;

             Każdy zespół posiada strefę szafek oraz blok WC i natrysków. Zespoły są używane na potrzeby bieżące gości Aquaparku Zewnętrznego. Dodatkowo zaprojektowano 2 wejścia kontrolowane z kołowrotkami z towarzyszących ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych (łąki do opalania się) znacząco powiększających liczbę użytkowników.

 

Jest rozmieszczony na piętrze nad zespołem przebieralni basenowych. Jest wyposażony w rozmaite 6 saun i 10 natrysków schładzających oraz pomieszczenia SPA w tym wymagana komora Normbaria. Dodatkowo zaprojektowano basen ciepły z leżankami z masażem powietrznym na 13 miejsc oraz przejściowy basen lodowy z ściankami ze szkła matowego.

              Do zespołu prowadzi własny zespół wejściowy z przebieralniami D+M po 60 miejsc w każdej z zespołem WC i natrysków. Istnieje wejście z zespołów basenowych. Wszystkie wejścia są kontrolowane kołowrotkami.

             Z zespołu saunowego wychodzimy na taras saunowy na którym rozmieszczono 2 sauny zewnętrzne: saunę z procedurą aufgus oraz banię ruską oraz basen zewnętrzny wypoczynkowy. Dodatkowo na tarasie są rozmieszczone leżanki do opalania się chronione przesuwnymi panelami przezroczystymi z poliwęglanu litego, co pozwala korzystać z leżanek w nieco chłodniejszym sezonie.

             Posadzka tarasu z płytek gresowych naśladujących drewnianą podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top